Vánoce jsou tady!!!

22. prosince 2008 v 18:25 | AjDa[♥]
Už za dva dny!!! Malé děti nedočkavě sledují pohádky a uzobávají cukroví. Dospělí ve stresu nakupují dárky, uklízí, pečou cukroví, .... Už pozítří nastane ten večer, na který čeká plno dětí, doufají, že jim onen Ježíšek přinese to, co si tolik přály, autíčko, panenku, kočárek, kolo, .... Je toho spousta. Kvůli jednomu dni tolik rozruchu! A proč vlastně? .... Nešlo by to jinak? Co kdyby si každý na štědrý den večer usmažil kapra, k tomu salát. Pak by se jen poslouchali koledy, nebo by se nadělila nějaká maličkost. Vždyť kvůli tomu shonu se na Vánoce netěší spousta lidí, a říká si: "Už aby blo po svátkách!".

Ani nevím, proč se stalo zvykem nakupovat takové dary. Neříkám že mě nepotěší, když dostanu to, po čem jsem tak dlouho toužila. Ale za jakou cenu? Nehledě na to, kolik hádek při Vánocích vypukne. A to všechno kvůli maličkostem. Ten či onen si přál úplně jiný snowboard, knížku, hru, ... A kolik slz? Kdyby se tohle všechno vypustilo, mohly by to být tak krásné svátky. Njede přece jen o dary.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 herzig-traum herzig-traum | Web | 24. prosince 2008 v 22:15 | Reagovat

Máš pravdu - nejde jen o dary - ale nadruhou stranu, kdo by je neměl rád ;)... myslím, že to záleží na každým, jaký si ty Vánoce udělá ;).... Všechno se dá zvládnout v klidu! A když říkáš, proč se nedává jenom nějaká maličkost - fajn chápu, ale to je jako kdybys řekla, proč se na narozky dávaj dárky - proč se prostě jenom nepopřeje nebó proč se slaví silvestr atd... Prostě lidi potřebujou tradice a svátky... Jinak by to nebylo ono... ;) ak bych to zbytečně nehrotila... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.