→FOR GIRL←

Opět pozdě!

22. července 2008 v 13:10 | AjDa[♥]
Ráno přesně v půl sedmé se ti rozřinčí budík. Ty ho jen tak zaklapneš a říkáš si: "Ještě si pár minutek přiležím, to neusnu!" V zápětí se pár minutek změní 5, 10, čtvrt hodinky ... Takhle to jde dál a je štěstí zda se vůbec ještě stihneš brobudit v reálnou dobu. Pak už jen lítáš po bytě a sháníš vše na poslední chvíli. Do školy, na autobus, vlak, ... přiběhneš zpocená, že by se hodila sprcha. Stojí ti to za to?!
Pár tipů, jak tomu všemu předejít:
- čas hodin, mobilu, budíku si nařiď o pár minut dřív a řiď se podle "nového" času
- nastav si dva budíky
- dej si budík daleko od poslele, abys na něj z ní nedosáhla, a když už vstaněš - nelehej si
- oblečení si připrav už předešlý večer - nestane se ti tak, že bys to třídy vešla s každou ponožkou jinou
- pití a svačinu si také připrav předešlý večer - stačí když ji šoupneš do ledničky a bude stále čerstvá
- to samé platí o učení, školních pomůckách, sešitech a učebnicích - už žádné poznámky, protože nejsi připravená na hodinu!!!
- na make-up se vykašli - vždyť stejně tvé pleti akorát škodí! stačí přetřít řasy řasenkou a máš to
- a pukud se nestačíš nasnídat, vem si nějakou müsli tyčinku na cestu
→ tak doufám že vám nějaké tipy pomohly, nebo pomůžou. A všem přeji aby moc nezaspávali. Vždyť přece stačí jen nic nenechávat na poslední chvíli!

Momentální vztah s nudou!

18. července 2008 v 11:58 | AjDa[♥]
Věčná pravda, že! Fakt na pytel .... prázdniny začaly a ty je nijak neužíváš? Je nás víc. Stále čekáš na ňákej extra zážitek, ale tak ono nic ... Nic se ani stát nemůže, když jsi doma. A kluci? Taky horor. Prostě N . U . D . A ... Tohle slovo se mi nelíbí už od pohledu ... A jeho význam je teprve děs! Prostě ňák není co dělat. Už teď se děsíš, co budeš vyprávět kámoškám za zážitky. A ona určitě každá bude mít spoustu vzpomínek, akcí, atd! Tak je načase s tím něco udělat! Nemusíš hned platit nehorázné peníze za nějaké zájezdy apod., stačí když budeš jen trochu chtít.
Můžeš začít třeba sportem! Je to bezvadné odreagování. I když chybí kámoška, nemusíš sedět doma. Co takhle skusit cyklistiku? Navíc si tím zaděláš i na dobrou kondičku. Nebo takové dlouhé procházky přírodou, můžeš se odreagovat nebo přijít na jiné myšlenky. O letních sportech se ani není potřeba zmiňovat. Stačí skočit k nejbližšímu rybníku a pořádně si zaplavat - i to zvládneš sama!
Sport ale můžeš provozovat i v kolektivu. Postačí ti jen jediný člověk, nebo i celá parta přátel. Ve dvou si můžete zajít na tenis, zahrát si badbinton, squash nebo si zajít do posilky. V partě můžeš sportovat taktéž, navíc si můžete zahrát beach volejbal volejbal, basketbal, nohejbal, přehazovanou, fotbal, ... Je toho spousta! Hodně sportů mužeš provozovat ať už sama, s kámoškou nebo v kolektivu! Tak si stačí jen vybrat a pustit se do toho ;-).
Další variantou jsou knížky. Nikdy tě číste nebavilo? Ono to také hodně záleží na typu četby! Jasně že povinná Babička od Boženy Němcové baví málokoho. Stačí si vybrat ten správný žánr. Ať už sci-fi, fantasy, dobrodružné, či červená knihovna. Tak neotálej a zajdi do knihovny!
Tip: při čtení na sluníčku se navíc nádherně opálíš!
Vyraž na koupák s kámoškou. Dívčí jízda! To je to, co potřebnuješ - vykecat se! Tak zbal velkou osušku, plavky, opalovací krém, láhev vody a vyraž na koupák. Tam se to bude hemžit samými krásnými borci!
Určitě si najdeš spoustu aktivit. Stačí jen chtít. Vždyť i u babičky na chalupě můžeš prožít skvělé zážitky.

Už zase?

14. července 2008 v 13:12 | AjDa[♥]
"Achjo, zase jsem to dostala ... " říkáš si měsíc co měsíc. A co žes to dostala? Jasně, menses! Je to dost nepříjemné, ale je to tak. My (holky) jen tiše můžem závidět kluků, ke kterým příroda nebyla tak "ochotná"! Ale co s tim naděláš? Nic! Také si ale říkáš: "Kdyby mě alespoň nebolelo tolik to břicho..." To přece znají všechny holky. Ale co s tím?
→ jednou možností je: vzít si prášek, pomůže ti například ibalgin (na snížení bolestí) - ale pozor! pokud nezabere hned, neber si jich hned dalších pět, mohlo by ti to uškodit!
→ také můžeš skusit jemné cviky, ty uvolní křeče ale nedej se do pětikilometrového běhu, stačí si doma udělat pár pomalých sklapovaček, nebo si zacvičit na velkém míči
→ dej si masážní sprchu - uleví se ti, a jemné proudy vody na břicho také uvolní křeče
→ něco teplého - nahřej si třeba polštářek a přilož si ho na břicho, opravdu to pomáhá ;-)
Když nic nebude pomáhat, prostě zůstaň doma, uvař si něco dobrého, pusť si oblíbený film, nebo sáhni po nějaké knížce a relaxuj! Ono to časem přejde ;-)!

Líčení ... je tak důležité?

14. července 2008 v 13:01 | AjDa[♥]
Ahoj holky!
Do této rubriky jsem původně chtěla dávat tipy, jak se správně nalíčit! Ale také je sem dávat budu. Jen jsem se nejprve chtěla zamyslet nad tím, zda líčení jako takové je opravdu důležité? Když si shrneme jak to chodí po celý den:
Ráno se pracně nalíčíš! Zabere ti to spoustu času, pak nestíháš ...
Během dne se vše rozmazává, ty se snažíš svůj look všemožně doupravovat, což ti zabere také spoustu času.
Večer příjdeš domů unavená, s těží si stihneš vyčistit zuby a padneš rovnou do postele!
Přes noc tvá pleť trpí, nemůže pořádně dýchat a na akné máš zaděláno! A ráno zase od znova. Jen ještě musíš smýt rozmazané zbytky líčidel po předšlém dni. Stojí ti to za to?
Vždyť určitě nemáš pleť tak hroznou, že bez tun make-upu nevydržíš. Stačí přece řasy úřetřít řasenkou, případně nějaké nenápadné oční stíny. A máš vystaráno na celý den a večer vše lehce odlíčíš. Můžeš také použít lest, ale ten se stejně brzy setře. Má to ale jednu výhodu - nic nemusíš odličovat!
 
 

Reklama